СКОРО ДО ШКОЛИ

/Files/images/99.gif

/Files/images/s45315459.jpg

Що повинна знати дитина, що готується йти до школи :

Батьки часто запитуть, що повина знати дитина, для того, щоб легко освоювати програму школи. Ми приведемо невеликий перелік основних вмінь майбутнього першоклсника, ви можете самостійно перевірити чи достньо в дитини знань, а за можливості поповнити їх.

1. Дитина обов'язково повинен знати букви, зливати легкі букви в склади
2. Він повинен вміти розпізнавати звуки на слух, розрізняти приголосні і голосні звуки.
3. При вимові вами слів він повинен знаходити потрібний звук, також придумувати слова, де присутній цей звук.

4. Рахувати до десяти і назад. Бажано рахувати до 20 і навіть до 100 але це необов'язково, дійте з урахуванням здібностей дитини.
5. Він повинен знати своє ім'я, прізвище, по батькові та домашню адресу. Бажано, щоб знав імена, прізвища та по батькові своїх батьків.
6. Дитина повинна вміти називати відмінність і ознаки пір року, знати назву місяців і днів тижня, а також назвати сьогоднішньої день і число.

7. Він повинен вміти пояснити, в чому відмінність диких тварин від домашніх, птахів і тварин, яку користь приносять різні домашні тварини людині. Бажано вміння називати дитинчат тварин і птахів.
8. Необхідно навчити дитину правильно перераховувати найменування фруктів, овочів, ягід, дерев, чагарників. Він вже повинен знати, який у них колір і смак, де вони ростуть.
9. Дитина повина орієнтуватися в назвах геометричних фігур.

/Files/images/razdelitel_13.gif

Ваш малюк пішов в школу...

• Не прагніть побачити в дитині десятикласника. Будьте готові, що учнем він стане через деякий час. Парта, ранець, зошити ще не роблять з нього учня.

• Поважайте нове життя дитини. Тепер вже не ви вирішуєте, з ким він сидить за однією партою, якими мають бути його взаємини з вчителькою та однокласниками. Все це тепер його власні уроки життя, які, повірте, важливіші за шкільний розклад.

• Більше відповідайте за його перебування вдома. Дім тепер набуває для дитини набагато більшого значення, ніж раніше.

• Прагніть не демонструвати можливостей дитини перед ровесниками. Важливіше, щоб він відчув себе рівним іншим, хоч би в першому класі.

• Спробуйте запам'ятати імена вчителів, однокласників, їх батьків. Інколи це може виявитися важливим в найнесподіваніших обставинах.

• Прагніть не заходити в магазини і не робіть побічних справ по дорозі в школу. Розмовляйте з дитям, запитуйте про уроки, які сьогодні будуть. Тобто проявляйте пошану до школи як найважливішої справи вашого дитяти.

• На перших порах просіть дитину «підказати» вам, як дійти до будинку. Радьтеся: а що, якщо ми пройдемо по іншій вулиці? Дитині важливо, провівши декілька годин в школі, відчути простір. Просто побути в русі.

• Допомагайте дитині підтримувати зв'язок з його дошкільним життям. Зайдіть разом з ним в дитячий садок, щоб привітатися з вихователями, розповісти про школу. Дайте погойдатися на гойдалках. Загляньте в гості до когось з сусідських дітей, з ким ваше дитя дружило до школи.

• І ще! Людина, яка пішла в школу, сповниться гідності, якщо у нього з'явиться власний будильник, який він звечора сам поставить на певний час.

• І ще дуже важливо - пошана до світу дитини. Не заглядайте в ранець без відомамалюка. Він повинен бути упевнений, що віднині без його дозволу ніхто не чіпатиме речі, що належать йому.

• Добре б завести зошит для щоденних записів або малюнків. У цьому зошиті він зможе описувати кожен свій день (хоч би одну подію). Завдяки цій можливості з'явиться досвід роздумів про себе і своє життя.

Кiлькiсть переглядiв: 670