/Files/images/unnamed1.jpg

Небезпека використання димових шашок

Існує багато різновидів піротехнічних виробів: феєрверки, петарди, хлопавки, бенгальські вогні, які міцно ввійшли в наше життя і відомі нам з дитинства. Користування ними потребує чітких знань та відповідальності. Але сьогодні мова буде йти про виріб, який часто плутають з пристроєм для розваг -про димову шашку або, як її називають по-іншому, продимовуху.

Димова шашка – це піротехнічний засіб для пуску диму з метою подачі сигналів або створення візуальної перешкоди у військовій та антитерористичній справах.

Як правило димові шашки використовують силові структури для чітко визначених цілей, які не стоять і поруч з розвагами.

Іноді трапляються випадки коли димові шашки потрапляють до рук дітей, які не розуміють для чого ці вироби призначені і тому використовують на свій розсуд і, як правило, в будівлі школи.

Використання димової шашки в приміщеннях школи може призвести до негативних наслідків:

1) сприйняття події учнями та вчителями - як виникнення пожежі, внаслідок чого будуть викликані служби пожежної охорони, поліції, СБУ;

2) буде проведена повна евакуація учнів та вчителів за межі школи;

3) наявність диму впливає на здатність дихання – тому можливі задухи як у учнів, так і у вчителів;

4) буде проведено розслідування причин та умов виникнення події та винних осіб буде притягнуто не тільки до адміністративної, а у разі завдання шкоди здоров’ю – і до кримінальної відповідальності.

Тому фахівці Фастівського РС ГУ ДСНС попереджають, що використання димових шашок може призвести до великої кількості негативних наслідків, а тому використовувати такі вироби учням заборонено.

Начальник Фастівського РС ГУ ДСНС України у Київській області

Олександр КАЛЕНИЧЕНКО

Кiлькiсть переглядiв: 107